Harry Potter Serisine Dört Yeni Kitap Geliyor

Harry Potter’ın yazarı J.K. Rowling, gelecek ay seriye dört kısa kitap daha ekleneceğini duyurdu. İlki 20 yıl önce yayımlanan Harry Potter serisinin sonuncusu olacak kitaplar okuyucuyla e-kitap formatında buluşacak.

Kitaplarda Hogwarts’ın büyülü derslerine dair detaylı bilgilerin öğrenileceği ve Pottermore internet sitesi üzerinden satışının yapılacağı açıklandı. Her biri Hogwarts derslerinden esinlenen temalara sahip olacak ve Londra’dan Rohan Daniel Eason’ın çizimleri ile sihir sanatının geleneksel folklorunu anlatacak.

Serinin ilk 2 kitabı olan

  • Tılsımlar ve Karanlık Sanatlara Karşı Savunma’ya Yolculuk (A Journey Through Charms and Defence Against the Dark Arts) ve
  • İksirler ve Bitkibilimine Yolculuk (A Journey Through Potions and Herbology)

27 Haziran’da satışa çıkacak. Daha sonra yayınlanacak diğer 2 kitabın isimleri ise Kehanet ve Astronomi’ye Yolculuk (A Journey Through Divination and Astronomy) ve Sihirli Yaratıkların Bakımına Yolculuk (A Journey Through Care of Magical Creatures).

Daha önce J.K. Rowling’in benzer bir formatla çıkarttığı e-kitaplar olmuştu ve isimleri şöyleydi:

  • Hogwarts’tan Güç, Politika ve Sinir Bozucu Hayaletler Üzerine Kısa Hikayeler (Short Stories from Hogwarts of Power, Politics and Pesky Poltergeists)
  • Hogwarts’tan Kahramanlık, Zorluk ve Tehlikeli Hobiler Üzerine Kısa Hikayeler (Short Stories from Hogwarts of Heroism, Hardship and Dangerous Hobbies)
  • Hogwarts: Tamamlanmamış ve Güvenilmez Bir Rehber (Hogwarts: An Incomplete and Unreliable Guide)

Kimler Neler Demiş?

Bir Cevap Yazın