İzlenmesi Gereken Will Smith Filmleri

Will Smith’in başrolünde olduğu ve Disney’in yeniden uyarlaması olan “Aladdin”, 24 Mayıs 2019 tarihinde gösterime girdi. Diğer taraftan “Brokeback Dağı” ve “Pi’nin Yaşamı” filmlerinin yönetmeni Ang Lee imzası taşıyan ve Will Smith’in başrollerini Clive Owen ve Mary Elizabeth Winstead ile paylaştığı “Gemini Man”, 11 Ekim 2019’da izleyiciyle buluşacak. Will Smith’in gelecek projeleri arasında ise birçok devam filmi mevcut. Bunlardan birkaçı ise Bad Boys for Life, Suicide Squad 2, Bright 2… Adını 1995 yapımı “Bad Boys” ve 1996 yapımı “Independence Day” ile duyuran Will Smith’in izlenmesi gereken filmlerini listeledik.

Bad Boys, 1995 | Bad Boys II, 2003

Marcus Burnett ve Mike Lowrey, birbirine zıt iki Miami narkotik polisidir. Polisin sorumluluğunda bulunan 100 milyon dolarlık uyuşturucu çalınınca aksiyon başlar. Malı geri almak için sadece 72 saatleri vardır ve bu arada bir cinayet tanığını koruma görevini de yerine getirmeye çalışırlar.

Will Smith ve Martin Lawrence’ın iyi bir ikili olduğu ve aksiyon komedi türünün parlak örneklerinden kabul edilen “Bad Boys”, Michael Bay’ın yönettiği ilk film olma özelliği gösteriyor. Ayrıca Wil Smith’in oynadığı ve kendini sinemaya kabul ettirdiği ilk filmlerden biri.

“Bad Boys II” de ise, Marcus Burnett ve Mike Lowrey Miami’deki uyuşturucu trafiğini araştırmak üzere görevlendirilir ve işler gittikçe tehlikeli bir hale dönüşür. Şehrin uyuşturucu trafiği son derece acımasız biri olan Johnny Tapia’nın elindedir. Marcus ve Mike ile yeraltı dünyası arasında büyük bir savaş başlar.

Will Smith ve Martin Lawrence’i yeniden biraraya getiren film, ilk filmin heyecanını katlayarak sürdürüyor. “Bad Boys for Life” yani serinin üçüncü filmi 31 Ocak 2020’de seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

IMDb Puanı: 6,9/10 | IMDb Puanı: 6,6/10

Independence Day, 1996

Tüm dünyada komünikasyon sistemleri çalışamaz duruma gelir. Ardından meteor olduğu düşünülen ancak daha sonra gizemli uzaylıların uzay gemileri olduğu anlaşılan cisimlerin dünyaya yaklaşmakta olduğu ortaya çıkar. Uzaylıların dostane olmadıkları önemli şehirlere yaptıkları saldırılarla anlaşılır. Uzaylı istilası başlamıştır. 4 Temmuz, tüm insanlığın birleşerek kurtuluş için bir araya geldiği gün olacaktır.

Roland Emmerich’in en iyi işlerinden birinin şüphesiz 1996 yılına damgasını vuran “Independence Day” olduğunu söylenebilir. Will Smith’in kendini bir kez daha beyazperdeye kabul ettirdiği filmin devamı olan “Independence Day: Resurgence” ise ilk filmden tam 20 yıl sonra 2016 yılında gösterime girdi.

IMDb Puanı: 7,0/10

Men in Black, 1997 | Men in Black II, 2002 | Men in Black 3, 2012

Ajan K ve onun işe aldığı çaylak Ajan J, dünyayı başka gezegenlerden gelen uzaylıların hayatlarını kontrol eden iki MIB ajanıdır. Dünyamızı dışardan gelebilecek tehditlere karşı korumaya çalışan ajanları macera dolu olaylar beklemektedir.

Tommy Lee Jones ve Will Smith’in başrolünde yer aldığı film mizah ve görsel anlamda başarılı bir film olmayı başarıyor. Nitekim aynı etkiyi 2002 yapımı Men in Black 2 ve 2012 yapımı Men in Black 3’te de göstermeyi başarıyorlar. Ayrıca serisinin spin-off u olan Men in Black: International 2019’da gösterime girdi.

IMDb Puanı: 7,3/10 | IMDb Puanı: 6,1/10 | IMDb Puanı: 6,8/10

Enemy of the State, 1998

Avukat Robert Dean’in hayatı, eski bir arkadaşı olan Daniel Zavitz’in tesadüfen siyasi bir cinayeti kaydedip kendisine gelmesiyle bir anda değişir. Çünkü kaydın kendisinde olduğunu düşünen hükümetin istihbarat servisinin hedefi haline gelir. Sahip oldukları yüksek teknolojik imkanlar Dean’e kaçacak nokta bırakmaz. Tüm zorluklara rağmen Dean, hayatını, ailesini ve kariyerini kurtarmaya çalışır.

Tony Scott’ın politik mesajlar içeren, aksiyon ve gerilimi tırmandırdığı filmin başrollerinde Will Smith ve Gene Hackman yer alıyor.

IMDb Puanı: 7,3/10

Ali, 2001

Cassius Clay, 1964’te rakibi Sonny Liston’u yenerek ringlerde fırtına gibi eser ve otoriteler tarafından dünyanın gelmiş geçmiş en iyi boksörü olarak nitelendirilir. Vietnam Savaşı’na gitmeyi reddettiği için unvanı elinden alınır ancak tekrar kazanır. Müslümanlığı seçer ve artık adı Muhammed Ali’dir.

Dünyaca ünlü boksör Muhammed Ali’nin biyografisi olan film, Will Smith’in güçlü performansıyla ön plana çıkıyor.

IMDb Puanı: 6,8/10

I, Robot, 2004

2035 yılında insanlarla robotlar artık bir arada yaşamaktadır ve bu sıradan bir durumdur. Chicago Polis Departmanından Del Spooner robot fobisi olan biridir ve işlenen bir cinayetin katilinin robotlar olduğundan şüphelenmektedir. Soruşturması derinleştikçe bu olayın ardında yatanlar çok daha ürkütücü olmaya başlar.

IMDb Puanı: 7,1/10

Hitch, 2005

Alex Hitchens bir aşk doktorudur ve erkeklere flört edebilmeleri için yardımcı olur. Sara ise bir gazetenin magazin köşe yazarıdır. Alex’le tanışır ve birbirlerine âşık olurlar. Ancak Sara’nın en son araştırdığı iş onu aşk doktoruna yani Alex’e götürünce işler karışmaya başlar.

Başrollerinde Will Smith ve Eva Mendes’in olduğu film, bize izlenmesi gereken bir romantik komedi sunuyor.

IMDb Puanı: 6,6/10

The Pursuit of Happyness, 2006

Chris Gardner, iki yakası bir araya gelmeyen bir aile babasıdır. Eşi sıkıntılara daha fazla katlanamaz ve onu terk eder. Oğlu Christopher ile yaşam mücadelesi başlar. Önce maddi yetersizlikten dolayı ev sahibi tarafından kapı dışarı edilir, sonra da otele yetecek parası da kalmayarak düşkünler evlerinde kalmaya başlar. Prestijli bir borsa şirketinde ücretsiz altı aylık staj programından geçmeye çalışır ancak bu süreç hiç de kolay geçmez. Çektiği sıkıntılara rağmen iyi bir baba olmaya çalışır, oğlunun ona olan sevgisi ve güveni onu ayakta tutan en önemli etmendir.

IMDb Puanı: 8,0

I Am Legend, 2007

Robert Neville, önemli bir bilim adamıdır ancak insanlığın sonunu getirebilecek virüsün yayılmasına engel olamamıştır. Virüs, kısa süre içinde insanların ölümüne neden olmuştur ve Neville New York’ta hayatta kalabilen tek insandır. Virüse bağışıklığı olması nedeniyle bir anti virüs üretmeye çalışır ve yaydığı radyo mesajlarıyla hayatta kalabilen insanlara ulaşmaya çalışır. Ancak Neville, yalnız değildir. Salgınla beraber mutant olanlar onun ölümcül bir hata yapmasını beklemektedir.

IMDb Puanı: 7,2/10

Seven Pounds, 2008

Ben Thomas, geçmişindeki bazı sırlardan dolayı suçluluk duyan, hayatına giren tamamen yabancı 7 kişi vesilesiyle kefaretini ödemek isteyen bir kalp hastasıdır. Ancak, bu sırada kalp hastalığı olan Emily’nin hayatına girmesiyle hayata bakışı deişiecektir.

IMDb Puanı: 7,6/10

Hancock, 2008

Los Angeles’te bir süper kahraman olan Hancock, alkol ve beceriksizliklerinden ötürü imajını yitirmiş biridir.Birçok hayat kurtarmış olmasına rağmen aynı zamanda şehre milyarlara mal olacak hasarlar verip, kayıp yaşatmıştır. Bu yüzden pek de sevilmez. Bir gün, Ray Embrey adında bir halkla ilişkiler uzmanının hayatını kurtardığında, Ray’in müdürü ona minettar olup yeniden Hancock’ın süper kahraman imajını geri getirebileceğine karar verir. Hancock’ı akşam yemeği için evine getirir ve kendisinin büyük fanatiği olan oğlu Aaron ve karısı Mary ile tanıştırır. Ancak Mary, onu ailesinin yanında istememektedir.

Başrollerde Will Smith, Charlize Theron ve Jason Bateman’ın yer aldığı film, DC ve Marvel’e alternatif bir süper kahraman hikayesi sunmayı başarıyor.

IMDb Puanı: 6,4/10

Focus, 2015

Nicky, döneminin en usta dolandırıcılarından biridir. Bir gün Jess adında genç, güzel ve çekici bir kadın ile yolları kesişir. Sıradan bir kadın olmayan Jess, soygun konusunda en az Nicky kadar beceriklidir. İkili büyük bir avın peşine düşme planı yapar, ancak hiç hesapta olmayan bir şey olur. Birbirine aşık olan ikilinin hayatı alt üst olacaktır.

IMDb Puanı: 6,6/10

Suicide Squad, 2016

Gizli istihbarat servisi ARGUS, mücadele ettiği gizemli bir örgütlenmeyi yenebilmek için hapiste tuttukları tehlikeli suçlulardan bir ekip kurmaya karar verir. Kurallar basittir, en ufak bir itaatsizlikte öldürülecekler, ancak görevi başarmaları halinde hapis süreleri azaltılacaktır. Ancak Harley Quinn , Deadshot, Killer Croc ve arkadaşlarının görevi adeta imkansız bir görevdir, çünkü çok güçlü bir düşmanla karşı karşıyadırlar.

DC Entertainment ve Warner Bros.‘un ortak yapımı olan Suicide Spuad’ınk adrosunda ise Margot Robbie, Will Smith, Joel Kinnaman, Viola Davis, Jared Leto gibi yıldız pek çok isim yer alıyor. Devam filmi için çalışmaların başladığı duyuruldu. Ancak Will Smith programının yoğunluğundan dolayı seriye dahil olamayacağını açıkladı.

IMDb Puanı: 6,0/10

Collateral Beauty, 2016

Başarılı bir reklamcı olan Howard Inlet, yaşadığı trajik bir olaydan sonra hayata küser. İş arkadaşları onu toparlayabilmek için yardımcı olmaya çalışırlar. Acak Inlet, bir kere hayat küsmüştür ve bu çaba boşunadır. İnsanları birbirine bağlayan üç kavrama mektup yazar. Sevgi’ye,  Zaman’a ve Ölüm’e…Hiç beklemediği bir şey olur ve bu üç kavram onun karşısına çıkıp cevaplar verir. Bu durum Inlet’in hayata bakışını tekrar sorgulamasına neden olacaktır.

Filmin başrolünde Will Smith yer alırken, kadrosunda usta oyuncu Helen Mirren, Edward Norton, Keira Knightley, Michael Pena, Naomie Harris, Jacob Latimore ve Kate Winslet gibi yıldızlar yer alıyor.

IMDb Puanı: 6,8/10

Bright, 2017

İnsanların, orkların, elflerin ve perilerin bir arada yaşadığı bir zaman diliminde geçen filmde, insan ırkına mensup Ward ve ork ırkına mensup Jakoby gece devriyesinde partner olan iki polis memurudur. Aralarındaki farklılıkları aşmanın yanı sıra kanunu çiğneyenlerle de mücadele etmektedirler. Günün birinde bildikleri dünya tehdit altına girer. Artık genç dişi elfi ve yanlış ellerde her şeyi yok edebilecek, çoktan unutulduğu sanılan bir kutsal emaneti korumak için birlikte çalışmalıdırlar.

IMDb Puanı: 6,4/10

Kimler Neler Demiş?

Bir Cevap Yazın