Jean-Christophe Grangé ve Blog

Jean-Christophe Grangé’in kitaplarıyla tanışmam aşağı yukarı 2004 yılında lisedeyken olmuştu. Bir arkadaşımın elinde gördüm ve leylekler üzerine bir kitap olduğunu düşündüm. Arkadaşım konusundan bahsedince ilgimi çekti ve tamam dedim. Maceraya ve gerilime, okumaya hazırım.

Beni yanıltmamış ve bana güzel bir kitap olduğunu kanıtlamıştı. Daha sonra elbette sıkı bir Grangé takipçisi oldum. Yazımı kaleme aldığım bu günlerde ise 2018 yılında çıkardığı ve ülkemizde çevirisi ile yayımı bu yılın Şubat ayında gerçekleşen -sabırsızlıkla beklediğim-  “Ölüler Diyarı” kitabını bitirdim.

Beni bu bloğu hazırlamaya iten sebep ise onca zaman içerisinde romanlarındaki hikâyelere dönüp tekrar bakacağım bir yerin olması ve -belki de- benim gibi Grangé hayranları ile etkileşime geçebileceğim bir ortam olabileceğini düşünmemdir.

Bloğu sadece Grangé’in kitapları ile kısıtlamayı düşünmediğim için de özel bir isimlendirme yapmadım. İlerleyen süreçte farklı yazar ile kitaplarının analizleri ve özetlerine de bloğumda yer vermek istiyorum. Ayrıca kitapların analiz ve özetlerinde sürpriz bozanlar olacağı için “Filtresiz” tanımlamasına bloğumun adlandırılmasında yer verdim.

“Leyleklerin Uçuşu” ile başlıyorum.

Kimler Neler Demiş?

Bir Cevap Yazın