Ölümüne Çılgın İkili

“Bad Boys”, Michael Bay ve Will Smith için önemli bir mihenk taşı olsa gerek. Çünkü 1995 yapımı “Bad Boys” bir taraftan Michael Bay’in ilk yönetmenlik deneyimi olurken diğer taraftan Will Smith’in kendisini Hollywood’a kanıtladığı bir film.

Birlikte Yaşar, Birlikte Ölürüz

Will Smith ve Martin Lawrence’in başrolünü paylaştığı ilk film bence aksiyon ve komedi türünün iyi örneklerinden biri. Açık söylemek gerekirse ben bu seriyi 2003 yapımı ve yine Michael Bay’in yönetmenliğindeki “Bad Boys II” ile tanıdım. Sinema salonlarının tıklım tıklım olduğu yıllardı. Ama kuzenimle gittiğimiz bu filmde salonda çok az seyirci vardı. Bir kısmını da çocuklar oluşturuyordu ve film Türkçe dublajdı. Bilenler bilir o dönemler vcd furyası vardı ve hemen her filmi dublajlı izliyorduk. Ancak sonraları filmleri orjinal diliyle izlemeyi tercih edenlerden olmama rağmen Bad Boys II dublajını çok beğendim bir film.

Dublajının yanı sıra hikayesini, bitmek bilmeyen aksiyonunu ve dozunda serpiştirilen komedisini çok beğendiğim ikinci film bana neden devamının geltirilmediği sorularını sordurmuştu. Hatta bir ara çekileceği haberleri çıkmış ancak proje yeniden rafa kaldırılmıştı. Nihayet geçen sene projenin hayata geçeceği kesinleşti ve bir oh çektim. Birbirine zıt ancak birlikte yaşar birlikte ölürüz mottosuyla hareket eden bu iki bıçkın Miami polisini yeniden izlemek beni mutlu edecek.

Ölümüne Çılgın İkili

Her ne kadar Michael Bay’in olmadığı bir film olsa da “Bad Boys for Life” merakla beklediğim bir film. Nihayet geçen günlerde yeni bir fragmanı yayınlandı ve benim gibi seriyi sevenlerin merakını bir nebze giderdi. Film, 17 Ocak 2020’de vizyona girecek. Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın