The Hunger Games Geri Dönüyor

Suzanne Collins’in kaleme aldığı ve 2008’de yayınlanan The Hunger Games kitabını 2009 yılında Catching Fire ve 2010 yılında Mockingjay izlemişti. Kitabın elde ettiği başarı seriyi beyazperdeye taşımış 2012 yılında başrolünde Jennifer Lawrence’in yer aldığı bir uyarlamaya dönüşmüştü. Film uyarlamasının başarısı, üç kitaplık seriyi son kitabın iki parça olarak çekilmesiyle dört bölümlük bir film serisi yapmıştı.

The Hunger Games, distopik bir gelecekte geçiyordu. Panem isimli ülkede zamanında Capitol’e isyan eden Mıntıkaları disipline etmek için her yıl oynanan Açlık Oyunlarını ve kız kardeşi yerine gönüllü olan Katniss Everdeen’in başkaldırı hikayesini konu alıyordu. Collins’in yayıncısı Scholastic Yayınevi The Hunger Games’in prequel’i yani serinin öncesini anlatan bir kitabın 19 Mayıs 2020 tarihinde raflardaki yerini alacağını açıkladı. Kitabın orijinal serinin geçtiği Panem’de 64 yıl önce yaşananları konu alacak. Hatırlanacağı üzere orijinal seride Açlık Oyunlarının 74.sü düzenleniyordu. Yeni kitapta 10. Açlık Oyunlarının geçtiği bir dönemin anlatılacağı ortaya çıkıyor.

Kitabın yayınlanacağının açıklanmasıyla beraber dört filmin yapımcısı olan Lionsgate’in yöneticisinden de açıklama geldi. Yapılan açıklamada yeni kitabın yayınlanmasının sabırsızlıkla beklendiği ve kitabın yazım aşamasında yazarla sürekli iletişim halinde olunduğu belirtiliyor. Ayrıca film aşamasında da yakından çalışmak için oldukça heyecanlı oldukları dile getiriliyor.

Kitabın yeni film uyarlamasının yapımcısının Lionsgate mi olacağı henüz belirsizliğini korurken seriyi sevenlerce kitabın ve filmin nasıl bulunacağı şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Kimler Neler Demiş?

Bir Cevap Yazın