The Lion King’den Karakter Posterleri Geldi

45 milyon dolarlık bütçesine karşılık tüm dünyada 968 milyon dolar gişe hasılatı elde ederek büyük bir başarıya imza atan animasyon filmi 1994 yapımı “The Lion King”in 25 yıl sonra gelecek olan yeni beyazperde uyarlamasından 11 adet karakter posteri yayınlandı.

Yeni uyarlamanın bol yıldızlı seslendirme kadrosunda Genç Simba’nın babası Mufasa olarak James Earl Jones, Simba olarak Altın Küre ödüllü Donald Glover, amca Scar olarak Oscar adayı Chiwetel Ejiofor, sırtlan Kamari olarak Keegan-Michael Key, yaban domuzu Pumbaa olarak Seth Rogen, mirket Timon olarak Billy Eichner ve Simba’nın aşık olduğu aslan Nala olarak pop yıldızı Beyonce yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise “Iron Man”, “Iron Man 2” ve “Kovboylar ve Uzaylılar” filmlerine imza atan ve son olarak 2016 yılında “Orman Çocuğu” ile karşımıza çıkan Emmy adayı yönetmen Jon Favreau oturuyor.

“The Lion King”, yavru bir aslan olan Simba’nın maceralarını konu ediyor. Ormanın kralı olan babası Mufasa’ya hayran bir yavru aslan olarak mutlu bir hayat süren Simba, sinsi amcası Scar’ın planlarından habersizdir. Kral olmak için fırsat kollayan Scar, Mufasa’yı öldürdükten sonra Simba için tehlike baş gösterir. Amcasının ihaneti ve babasının kaybı ile yıkılan Simba sürgüne gider. Zamanı geldiğinde hakkı olanı almak için geri dönecek ve amcasına yaptıklarının bedelini ödetecektir.

3D Animasyon teknolojisiyle yeniden izleyeceğimiz “The Lion King” 19 Temmuz 2019 tarihinde gösterime girecek.

Kimler Neler Demiş?

Bir Cevap Yazın